Tips/regels ter plaatse
- Wees je ervan bewust dat de kinderen en jongeren al maanden hebben uitgezien naar deze vakantie. Jullie bepalen 90% van hun vakantiebeleving.
- Communicatie ter plaatse, doe je via de Whatsappgroep van de parkleider (1 iemand van het team is ook beheerder), zodat je weet dat alle gasten je boodschap kunnen lezen. Communiceer duidelijk, gezellig, uitnodigend.
- Voor het chillen zijn er 2 WhatsAppgroepen.
- Communiceer op een vriendelijke manier, ook al is het een in jouw ogen een irritant persoon.
- Zijn er conflictsituaties met kinderen/jongeren en kom je daar niet uit, betrek de parkleider erbij.
- Jullie zijn er voor heel de groep! Wees alert dat er altijd kinderen/jongeren zijn die minder makkelijk contacten leggen, drempel hebben om mee te doen. Probeer ze erbij te betrekken, het is ook hun vakantie. Het ligt voor de hand om alleen met die kinderen/jongeren op te trekken die makkelijk contact leggen, sfeer maken.
- Zorg dat je op tijd aanwezig bent voor een activiteit!
- Leg als dit kan 's avonds al de spullen klaar voor het ochtendprogramma van de volgende dag.
- Het ochtendprogramma is tot 11.30 uur, zorg dat je een volledig vullend programma heb. Kinderen mogen niet eerder naar huis, ouders en kinderen rekenen erop.
- Bij regen vooraf een alternatief bedenken, niet op tijdstip van de activiteit.
- Tijdens de O&S-activiteiten (m.u.v. welkomstmoment) wordt er geen drinken vanuit O&S geregeld. De kinderen kunnen zelf een flesje water meenemen.
- Neem de spelregels van een spel goed door. Jullie bepalen de regels en niet de vakantiegasten. Maak een spel af, daar rekenen de deelnemers op.
- Leeftijdsgrens is een richtlijn. Een jongen van bijna 13 jaar wilt graag bij de 13 plus groep, team zegt nee. Vervolgens mag een jongen die 12 jaar is en voor het oog 13 jaar lijkt meedoen met de 13 plus omdat hij niets gevraagd heeft. Maak je een uitzondering wees dan consequent. Bij twijfel overleggen met de parkleider.
- Onenigheid in een team kan er zo maar opeens zijn. Praat dit met elkaar uit, kom je er niet uit betrek de parkleider erbij. Het is bijvoorbeeld al goed om tijdens de maaltijd te evalueren.
- Onenigheid in een team wordt door de kinderen, jongeren en vakantiegasten opgemerkt. Beïnvloed de sfeer.
- Spreekt als goed is vanzelf, verwerk in activiteiten geen pop of sportidolen. Geen popliedjes. Geen secondlove spelletjes, is een fout signaal vanuit christelijk oogpunt.
- De weekplanning, zoals die bij de vakantiegasten bekend is moet uitgevoerd worden. Alleen bij regen of extreme warmte kan er gekeken worden naar een alternatief. Communiceer dit in de WhatsAppgroep van de parkleider.
- In de middag en zaterdag overdag zijn jullie vrij, soms willen ouders dat je dan ook activiteiten organiseer. Dat mag niet!
- Als je 's middags er als team op uit trekt, wees alert dat je op tijd terug bent voor de avondactiviteiten.
- Jongens/meiden van het park zijn leuk, maar niet tijdens het ochtendprogramma. De meest bekende smoes is "ik wil volgend jaar ook teamwerk gaan doen". Er mogen geen jongeren tijdens het ochtendprogramma aanwezig zijn!
- Om binding met de vakantiegasten te krijgen adviseren wij om mee te gaan met de gezinsactiviteiten van de parkleider!
- De parkleider, vakantiegasten en O&S waarderen het niet als jullie je als team na de activiteiten volledig afsluiten.
Jullie zijn OnS visitekaartje
- Wij moeten er vanuit kunnen gaan dat jullie achter ons beleid en concept staan.
- Regels, opdrachten en het programma worden uitgevoerd zoals afgesproken, beschreven in de handleiding of in Whatsappcontact.
- Hoe jullie teamwerk hebben ingevuld is bepalend of een vakantiegast een volgende keer weer voor het O&S-concept zal kiezen.